Kurz zdravotní tělesné výchovy pro pedagogické pracovníky

Zdravotní tělesná výchovaKurz zdravotní tělesné výchovy pro pedagogické pracovníky je určen zájemcům o problematiku oslabení pohybového systému a jeho nápravy. Odpovědným lektorem je PaedDr. Petra Dobešová. Hlavním cílem je vybavit absolventy hlubšími znalostmi a praktickými dovednostmi z oblasti zdravotně orientované tělesné výchovy pro potřeby základních a středních škol všech typů. Zváni jsou také zájemci mimo oblast školství, kteří využíjí nejnovějším trendy výchovy ke zdraví ve sportovních oddílech, klubech aj.

Úspěšní absolventi obdrží osvědčení o absolvování kurzu. Náplň kurzu viz dole. 

Akreditace instituce: Akreditace vzdělávací instituce - Č.j.: 11057/2008-25. Kopie rozhodnutí MŠMT ČR je zde.
Akreditace programu: Akreditace vzdělávacího programu - Č.j.: MSMT 32850/2016-2-981. Kopie rozhodnutí MŠMT ČR je zde.
Místo konání: Havířov
V ceně: Kurzovné, nájem výukových a sportovních prostor, půjčovné sportovních potřeb, literatura, občerstvení. V ceně není zahrnuta doprava, ubytování a strava, budou námi zajištěny po dohodě.
Cena: 4 999,- Kč
Termín: 28.8. - 31.8.2019 (St - So)
Přihlášky: On-line přihláškou zde, písemně, telefonicky (777 615 688), nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 15.6.2019.

 

Obsahová náplň kurzu:

Základy zdravotního cvičeníTeorie a praxe je zaměřena především na oslabení pohybového systému, zejména na funkční oslabení hybného systému ve smyslu vadného držení těla u dětí a mládeže. Základní teoretické znalosti jsou doplněny cíleným praktickým cvičením, které je základem vyrovnávacích a kompenzačních cvičení v hodinách tělesné výchovy. V rámci prevence jsou zařazeny témata týkající se „školy zad“ a kompenzace statické zátěže zejména v sedu.

Praktická cvičení vycházejí z nových neurofyziologických poznatků, ale nezabývají se jen nejnovějšími moderními trendy, naopak vycházejí ze základních gymnastických cvičení, která jsou obohacena o zábavnou formu nebo netradiční náčiní. 

zada.jpgVýukový program je orientován na mládež, s přihlédnutím ke kondičním předpokladům, věkovým zvláštnostem a nejčastěji se vyskytujícím funkčním oslabením pohybového systému. Učební program by měl splňovat osnovy a potřeby nejen zdravotní tělesné výchovy, ale odpovídat nejnovějším trendům výchovy ke zdraví, které jsou dány novými Rámcově vzdělávacími programy.

Přihlaste se k odběru
novinek