Kurz skialpinismu ve Weissee

Vyhlášené skialpinistické ledovcové středisko

Pro začínající i pokročilé skialpinisty

Včetně lavinové bezpečnosti

Kvalifikovaní lektoři skialpinismu

Ubytování ve výšce 2315 m s polopenzí

Večerní přednášky a posezení

Kurz skialpinismu v ledovcovém středisku Weissee

Kurz skialpinismu ve WeisseeKurz skialpinismu je určen všem zájemcům, kteří vyznávají krásy skialpinismu a skitouringu, nebo do nich chtějí teprve proniknout, včetně lavinové a bezpečnostní problematiky. Kurz proběhne v ledovcovém středisku Weissee. Horská chata Rudolfshütte ve výšce 2315 m a okolní Weißsee Glacier World v centru Hohe Tauern National Park, patří mezi nejlepší rakouské skialpinistické lokality. Přímo od chaty je možno vyrazit na túry všech stupňů obtížnosti. Vrcholy Sonnblick, Granatspitze, Ödwinkel či Hocheise uspokojí i ty nejnáročnější skialpinisty. Pro začátečníky nabízí údolí pohodové výstupy a krásné sjezdy po širokých pláních.

Budeme klást důraz na získání základních i pokročilejších dovedností pro bezpečný pohyb v zimním horském terénu, techniky výstupů a sjezdů v rozmanitém terénu, problematiku lavinové prevence, pod vedením kvalifikovaných a zkušených lektorů a specialistů na lavinovou bezpečnost.

Kurzy skialpinismu pořádáme již 9. sezónu. Fotky z minulých kurzů nejdete na Facebooku.

Důležité informace:

Místo konání: Ledovcové středisko Weissee, ubytování v ubytovně Erich Steinböck Hut v komplexu Berghotel Rudolfshütte.
Termíny:
(Vyberte si)
26.3. - 29.3.2023 (Ne - St) - ZAPLNĚNO
29.3. - 1.4.2023 (St - So) - ZAPLNĚNO
Cena: 9 300 Kč
V ceně: 3,5 dne v ráji skialpinismu, vedení zkušeným kvalifikovaným lektorem v malých skupinkách, ubytování s polopenzí v horské chatě ve výšce 2315 m, vyvezení k chatě a svezení zpět k parkovišti lanovkou, večerní workshopy o bezpečném pohybu ve volném terénu, lavinách a materiálu. Parkování u dolní stanice lanovky zdarma.
Není v ceně: Doprava (pomůžeme vám se zajištěním dopravy, pokud máte zájem)
Skialpinistická výstroj (lyže se skialpinistickým vázáním, stoupací pásy, teleskopické hole - můžete využít zvýhodněných cen v naší půjčovně, nebo prodejně)
Lavinové sety (lavinový přístroj, lopata, sonda - můžete využít zvýhodněných cen v naší půjčovně, nebo prodejně)
Přihlášky: Přihlásit se můžete on-line formulářem do zaplnění kurzu. Případně nám napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
   

Rudolfshutte ve WeisseeZájemcům nabízíme nákup skialpinistického vybavení za zvýhodněných podmínek včetně bezplatného poradenství a možností otestování na kurzu. Nekupujte zajíce v pytli, vyzkoušejte si svou nejvhodnější výbavu. Napište si o cenu a doporučení na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ilustrační fotky z minulých kurzů skialpinismu najdete na Facebooku.

Přihlaste se
k odběru novinek