Kurz skialpinismu v Raurisertalu

Vyhlášené skialpinistické středisko

Pro začínající i pokročilé skialpinisty

Včetně lavinové bezpečnosti

Kvalifikovaní lektoři skialpinismu

Ubytování v alpské základně s polopenzí

Večerní přednášky a posezení

Kurz skialpinismu v údolí Raurisertal

Skialp RaurisKurz skialpinismu je určen všem zájemcům, kteří vyznávají krásy skialpinismu a skitouringu, nebo do nich chtějí teprve proniknout, včetně lavinové a bezpečnostní problematiky. Kurz proběhne ve vyhlášeném skialpinistickém údolí Raurisertal. Horská základna Sonnblickbasis Kolm Saigurn v oblasti Hohe Tauern National Park, patří mezi nejlepší rakouské skialpinistické lokality. Přímo od chaty ve výšce cca 1600 m je možno vyrazit na túry všech stupňů obtížnosti. Třítisícové vrcholy Hoher Sonnblick, Hocharn a další uspokojí i ty nejnáročnější skialpinisty. Pro začátečníky nabízí údolí pohodové výstupy a krásné sjezdy po širokých pláních Kolmkarspitze a Silberpfennig.

Budeme klást důraz na získání základních i pokročilejších dovedností pro bezpečný pohyb v zimním horském terénu, techniky výstupů a sjezdů v rozmanitém terénu, problematiku lavinové prevence, pod vedením kvalifikovaných a zkušených lektorů a specialistů na lavinovou bezpečnost.

Kurzy skialpinismu pořádáme již 9. sezónu. Fotky z minulých kurzů nejdete na Facebooku.

Důležité informace:

Místo konání: Vyhlášené skialpinistické údolí Raurisertal, ubytování v horské základně Sonnblickbasis Kolm Saigurn.
Termín: 16.2. - 19.2.2023 (Čt - Ne) - ZAPLNĚNO
Cena: 9 300 Kč
V ceně: 3,5 dne v ráji skialpinismu, vedení zkušeným kvalifikovaným lektorem v malých skupinkách, ubytování s polopenzí v horské chatě, vyvezení k chatě a svezení zpět k parkovišti, večerní workshopy o bezpečném pohybu ve volném terénu, lavinách a materiálu.
Není v ceně: Doprava (pomůžeme vám se zajištěním dopravy, pokud máte zájem)
Skialpinistická výstroj (lyže se skialpinistickým vázáním, stoupací pásy, teleskopické hole - můžete využít zvýhodněných cen v naší půjčovně, nebo prodejně)
Lavinové sety (lavinový přístroj, lopata, sonda - můžete využít zvýhodněných cen v naší půjčovně, nebo prodejně)
Přihlášky: Přihlásit se můžete on-line formulářem do zaplnění kurzu. Případně nám napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
   


Rauris SonnblickbasisZájemcům nabízíme nákup skialpinistického vybavení za zvýhodněných podmínek včetně bezplatného poradenství a možností otestování na kurzu. Nekupujte zajíce v pytli, vyzkoušejte si svou nejvhodnější výbavu. Napište si o cenu a doporučení na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ilustrační fotky z minulých kurzů skialpinismu najdete na Facebooku.

Přihlaste se
k odběru novinek