Sportovní kurzy.cz

Přepnout do PC verze Registrovat Přihlásit

Běhání

 

Prodáváme běžecké vybavení, které sami používáme. V naší nabídce najdete obuv pro různé terény a podmínky. Od minimalistických s Barefoot podrážkou pro ty, kteří vyžadují přirozené našlapování při chůzi a běhu, po komfortní a skvěle tlumící modely. Od pohodlných městských Skechers s revoluční memory foam, přes silniční modely až po terénní trail runningové Salomony, INOV-8 a Dynafit. Nabídku doplňují relaxační boty Salomon pro přirozený odpočinek po tréninku, či celodenní túře. Pokud si nejste jistí, která bota je ta pravá, může vám pomoci článek o běžeckých botách v naší poradně, nebo se zeptejte přímo nás. Nabídku doplňují kvalitní sporttestery Suunto, nepřekonatelné kompresní návleky SLS3, sportovní stélky Sidas, či široký výběr běžeckých vaků, batohů, ledvinek, pásů, láhví a vest, včetně hydratačních. Pro opravdové běžecké nadšence nabízíme nejfunkčnější světové výrobky firem Ultimate Direction, Salomon, Dynafit, Camelbak aj.

  • Uvedené modely obuvi máme skladem
  • Široká nabídka modelů a velikostí
  • Zvýhodněné ceny na mnoho modelů
  • Doprava zdarma pro objednávky nad 3000 Kč
  • Renomovaní výrobci s velkými zkušenostmi
  • Naše osobní zkušenost s nabízenými výrobky
  • Možnost vyzkoušení v naší prodejně v Opavě

Výběr velikosti

Velikosti bot se liší mezi různými značkami, často i v nabídce jednoho výrobce. Navíc se u běžeckých bot používá několik druhů číslování, které mezi sebou nebývají v souladu. Jaké jsou nejčastější stupnice velikostí a jak se mohou lišit?

Evropské číslování EU

Nejčastěji používané číslování u nás začíná na EU 16 u dětských bot a plynule pokračuje až nad EU 50 u pánských bot. Pánské boty se pohybují nejčastěji v rozmezí od EU 42 po EU 45, dámské boty od EU 37 až EU 41. Evropské číslování se zpravidla mění po půlčíslech, u některých značek (např Salomon) narazíme i na třetinový krok. V evropském číslování dochází k častým nepravidelnostem a nepřesnostem, vzniklým převodem z číslování UK nebo US, ve kterých se běžecké boty nejčastěji vyrábí.

Britské číslování UK

Tato škála je přesnější a mezi různými značkami běžeckých bod ve větší shodě. Začíná nejmenší hodnotou u dětských bot UK 0 a pokračuje po půlčíslech přes dámské boty (nejčastěji UK 4 až UK 9) k pánským (nejčastěji UK 8 až UK 11). Britská řada je plynulá a přesná díky tomu, že se v ní většina běžeckých bot navrhuje a nemusí se používat žádný přepočet.

Americké číslování US

US číslování u nás není až tak populární, ale najdete jej na všech běžeckých botách. Je podobné britskému s několika drobnými změnami. Nejdůležitějším rozdílem je posunutí amerického číslování o jedno číslo vzhůru u pánských bot a o dvě čísla u bot dámských. US číslování je jediné, které odlišuje dámské a pánské modely.

Délka v centimetrech CM (MP, JP)

Časté je taky uvádění velikosti bot v centimetrech. Označuje se CM, případně MP (Mondo Point), nebo JP (Japan), ale jedná se o stejný systém. Toto číslování by mělo být ze všech nejpřesnější, ale ne vždy je to bohužel pravda. Běžecké boty jsou totiž různě široké, a tak se může reálná velikost lišit i při stejné délce. Roli hraje také materiál svršku, který může být pružný, nebo naopak pevný, a tyto vlastnosti výrazně ovlivňují celkovou velikost. Změření chodidla může být pro výběr velikosti dobrým odrazovým můstkem, ale vždy raději boty vyzkoušejte. (Zdroj: Rungo.cz)

 Co je trail running?

Co je city trail?

 

SportovniKurzy.cz, hostováno na hostime.cz | © 1996-2015

Nahoru PC verze