Jak správně vybrat inline brusle?

V našem internetovém i kamenném obchodě najdete pouze značkové brusle, které svou kvalitou odpovídají potřebám bezpečného a příjemného inline bruslení. Na mnoha těchto modelech sami jezdíme, závodíme a učíme na vzdělávacích kurzech.

Brusle zde můžeme rozdělit podle různých kritérií do mnoha kategorií. Zvolili jsme to nejjednodušší, nejlogičtější a nejpřehlednější. Dámské kolečkové brusle se od pánských liší především ve stavbě boty, váze a designu. Neznamená to ovšem, že dámám nemůže v žádném případě sednout pánský model. Velkou výhodou dětské brusle je posuvná bota, většinou pro 4 velikosti, samozřejmostí je vysoká stabilita. Freestyle / Street je unisex kategorií a patří zde brusle, které jsou navrženy pro drsnější zacházení v rozmanitých podmínkách, městském provozu, na překážkách, při skocích a také při freestyle slalomu.

Dále si můžete v kategoriích sami seřadit brusle podle ceny, která odpovídá jinému tradičnímu rozdělení na rekreační, fitness a performance brusle. Rekreační brusle jsou většinou nejlevnější modely vyznačující se velmi dobrou stabilitou a pohodlnou botou. Kolečka jsou spíše měkčí o velikosti 78 - 80 mm. Jsou vhodné pro začátečníky a příležitostné bruslaře. Fitness brusle jsou také velmi pohodlné a lehké s optimálním poměrem mezi ovladatelností a rychlostí. Používají se kvalitnější materiály pro botu, rám i kolečka, proto i cena mírně roste. Uspokojí většinu amatérských bruslařů. Performance (speedskating) se od fitness bruslí liší především většími kolečky (90 - 110 mm) a delším rámem. Velmi dobře jedou a jsou velmi stabilní ve větších rychlostech. Naopak v nízkých rychlostech jsou dost neohrabané. Používají se lehké a pevné materiály, stále více se prosazuje karbon. Závodní modely mají nízkou botu (pod kotník).

Další důležité informace jsou rozepsány v detailech, přehledně v odrážkách. Okamžitě máte přehled o barvě, typu konstrukce, druhu zapínání, materiálu a typu rámu a taky maximální velikosti koleček, kterou rám pojme. Dále specifikujeme kolečka, jejich typ, velikost a tvrdost, druh a kvalitu ložisek a také informaci o brzdičce.

Brusle jsou doplněny širokou nabídkou potřeb pro inline bruslení, od doplňků, chráničů a přileb k servisním potřebám a kolečkům.

Přihlaste se
k odběru novinek